Этнический модный марафон известных дизайнеров Украины и Казахстана!

12 октября 2017 г. Бирлик Просмотров: 2036 RSS Обсудить
Бирлик » Актуальные новости

11 августа 2017 г. в Астане прошел этнический модный марафон известных дизайнеров Украины и Казахстана, посвященный Международной выставке ЭКСПО-2017.

Мероприятие проводилось при содействии Ассамблеи народа Казахстана, акимата города Астаны и КГУ «Қоғамдық келісім» при акимате города Астаны. Благодаря тесному сотрудничеству и многолетней дружбе украинцев в Казахстане и казахов в Украине,общественного городского объединения «Громада украинцев «Оберег», председатель Шимер Тамара Викторовна, Воловик Ирина Ивановна, Харьковского городского национального общественного объединения казахстанцев "Бирлик", председатель Макка Каражанова был проведен конкурс на участие дизайнеров Украины в этническом модном марафоне. От Украины были выбраны три уникальных, талантливых дизайнера, - Олеся Вакуленко г. Харьков, Валерия Немушенко г. Сватово, Любця Черникова Ивано-Франкивськ.

Проведение фестиваля позволило ознакомиться с древней культурой, традициями и новациями казахского и украинского народов посредством изучения национального костюма, оценить историю формирования дипломатии с учетом взаимопроникновения культур и этносов, чтобы возродить лучшие традиции национального костюма в современных условиях, воспитать уважение молодого поколения к историко-культурному наследию двух стран.

Коллекция Олеси Вакуленко заняла первое место на этномарафоне в Казахстане!

До Астани для участі у Модному етнічному марафоні, приуроченому міжнародній виставці "ЕКСПО-2017" запросили лише 3 дизайнерів з України, але найкращих (до числа яких досить несподівано для самої себе потрапила і я :) ). Я дуже щаслива знайомству з неймовірно талановитими, цікавими та душевними дівчатами - Любцею Черніковою та Лєрочкою Valeriya Nemushenko, які за ці кілька днів стали, немов рідними. Також від душі дякую Макка Каражанова, Natalya Nechepurenko та Українській діаспорі м.Астани за організацію поїздки та підтримку!

Павільйон Казахстану, звісно ж, є справжньою перлиною виставки "ЕКСПО-2017", що проходить зараз у Астані: восьмиповерховий, колосальний, ультра-супер-пупер-технологічний та сучасний, присвячений найрізномантнішим видам природної енергії, яскравий, креативний та шикарний. У цій величезній скляній кулі вмістили і справжні водоспади, і тропічні вітри, і блискавки, і цілі планети, приправили все світловими інсталяціями, космічними ліфто-зірколетами та іншими приблудами з майбутнього, додали додали ентічних дрібничок - і ось вам - іжте та дивуйтеся!.

Палац Миру та Згоди в Астані - центр єднання та братерства всіх світових релігій та конфесій, де відбуваються різні міжнародні конференції, виставки, наради тощо - побудований у вигляді скляної піраміди, під вершиною якої, кажуть, здійснюються будь-які бажання та мрії.

Мене особисто в Астані вразило те, що там дуже часто, не лише на сувенірній продукції, а й на будинках, логотипі авіакомпанії, в аеропорту тощо, зустрічаються національні орнаменти. Це свідчить про національну гордість та самоповагу, про шану до традицій власного народу та самоідентифікацію. Нам би, мені здається, також варто було б цьому повчитися.

Пам'ятники, скульптури та арт-інсталяції Астани: свіжі, стильні, креативні, але в той же час, народжені під впливом саме національної традиції та культури. Браво!

Подорож до Астани уже закінчилася, але враження, думаю, ще довго не уляжуться. Астана вирізняється своїми шикарними просторами, розлогістю, а відтак і масштабністю, та цілісністю архітектурного строю. Це молоде місто, яке зовсім нещодавно стало столицею Казахстану, будувалося воно майже одномоментно, в сучасних дизайнерських тенденціях та з дотриманням єдності ансамблю.

Валерия Немушенко

Сьогодні Валерия Немушенко та Студія Вишитих Мрій Валерії Немушенко мають честь представити ексклюзивну колекцію одягу «Передчуття волшебства» на Етнічному модному марафоні відомих дизайнерів України та Казахстану, присвяченому Міжнародній виставці ЕКСПО-2017.

Захід проводиться в столиці Казахстану за сприянням Асамблеї народу Казахстану акімата міста Астани та КГУ «Қоғамдық келісім» при акіматі міста Астани.

Моє волшебство почалося з поста в фейсбуці Макки Каражанової про те, що «в місті Астана відбудеться свято моди та краси, що запрошуються дизайнери, які працюють з українськими національними мотивами, адаптованими до сучасності». Наталія Яковлєва підтримала мене в прийнятті рішення брати участь в цьому фестивалі. А далі було трохи часу на створення колекції - «Передчуття волшебства».

Астана зустріла нас привітно о 6 ранку по місцевому часу. В Україні три години ночі. Перше враження дуже приємне. Молоде, просторе сучасне місто. Класична мечеть Назарет Султан і Палац миру і згоди у формі піраміди. Концертний зал Казахстан, бібліотека у формі фари. Все вражає своєю сучасністю і любов'ю казахів до своєї країни.

Два дні на гостинній казахскій землі промайнули, як одна мить!!!! І ось ми в же в Києві. Треба сказати, що східна гостинність почалася і продовжилась від Києва до Києва, дякуючи авіакомпанії ЕйрАстана. За вибір цієї компанії окрема подяка організаторам фестивалю. Подушка, ковдра, карамельки, шкарпетки, зубна щітка і окуляри для сну, смачний обід, що рідкість у принципі для літаків і привітні стюардеси!!!!

І ось я обідаю в Пузатій і хаті і згадую святкову вечерю в ресторані "Кішлак". Хліб баурсак, самса, манти, каурдак, плов Ханський і ще салати, назву яких я не запам'ятала. І добре червоне вино!!! Астана, я вже за тобою сумую!!!

Гарні два дні в Казахстані вже минули!!! Коли ще побачимось? Приємне товариство Олеся Вакуленко, Любовь Черникова, Ирина Воловик!!! А як співала наша діаспора!!! До сліз!!!!

http://www.astanakelisim.kz/news-ru/mezhdunarodnyj-etnicheskij-modnyj-marafon-izvestnyh-dizajnerov-iz-ukrainy-i-kazahstana-sostoyalsya-v-astane/

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru mail.ru ya.ru rutvit.ru myspace.com technorati.com digg.com friendfeed.com pikabu.ru blogger.com liveinternet.ru livejournal.ru memori.ru google.com bobrdobr.ru mister-wong.ru yahoo.com yandex.ru del.icio.us
Оставьте комментарий!

Имя и сайт используются только при регистрации

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

(обязательно)