У столиці Казахстану - Астані встановлять пам’ятник Т.Г.Шевченко

У столиці Казахстану - Астані встановлять пам’ятник Т.Г.Шевченку

З 29 квітня по 1 травня у Києві проходять Дні культури Республіки Казахстан в Україні.

У рамках відзначення Днів культури Республіки Казахстан в Україні 30 квітня у відбулося підписання Міністром культури України Леонідом Новохатьком та Міністром культури та інформації Республіки Казахстан Кул-Мухаммедом Мухтаром Абрарули Протоколу намірів щодо спільного українсько-казахстанського відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка в рамках проведення Днів культури України в Казахстані у 2014 році.

Леонід Новохатько повідомив, що 26 квітня Міністром культури Казахстану на засіданні Державної комісії з питань пам’ятників та монументів у Республіці Казахстан було затверджено рішення про встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку в м. Астана.

«Пам’ятник Кобзареві буде виготовлений з бронзи та розміщений на гранітному постаменті. Композиція складатиметься з центральної фігури Кобзаря висотою 5 метрів 60 см та скульптурних композицій «Казахська сім'я» та «Сліпий Кобзар», створених за мотивами малюнків Тараса Шевченка. Ескізний проект пам’ятника розроблений скульптором Анатолієм Кущем», - підкреслив Леонід Новохатько.

Міністр зазначив, що у підписаному сторонами протоколі також передбачається в рамках спільного святкування 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка проведення Днів українського кіно у кінотеатрах Астани і Алмати з демонстрацією документальних і художніх фільмів про життя і діяльність Великого Кобзаря.

Міністр культури Казахстану Кул-Мухаммед Мухтар Абрарули запросив усіх присутніх на урочистий концерт з нагоди відкриття Днів культури Республіки Казахстан в Україні, який відбудеться у Київському національному академічному театрі оперети о 19.00.

У концерті візьмуть участь Казахстанський Державний академічний оркестр народних інструментів ім. Курмангази, балетна трупа Національного театру опери та балету ім. К.Байсеітової та солісти казахстанських театрів.

Крім того, казахстанська делегація відвідає Національний музейний комплекс «Мистецький Арсенал», Національний музей історії України та Національний музей народної архітектури та побуту України.

Довідка

У Казахстані встановлені 2 меморіальні дошки і пам’ятна стела про перебування Т.Г.Шевченка у форті Карабутак Актюбинської області. Також у Казахстані діють два музеї Т.Шевченка, а в картинній галереї ім. А.Кастєєва в Алмати зберігаються його малюнки і копії робіт. В Алмати і Астані є вулиці імені Тараса Шевченка. В Україні також з великою повагою ставляться до видатних казахів – у Києві є вулиці Абая і Мухтара Ауезова.

Співпраця України з Республікою Казахстан регулюється Угодою між Урядом України й Урядом Республіки Казахстан про культурне співробітництво (1993р.), Договором про культурне співробітництво між міністерствами культури України і Казахстану (1995р.). Також діють 12 міжрегіональних угод про культурне співробітництво між областями і містами двох країн.

У 2006 році в Україні відбулася презентація українського перекладу книги О.Сулейманова «Мова письма», а сам автор за внесок у розвиток дружби між двома народами нагороджений орденом Князя Ярослава Мудрого другого ступеню.

У 2007 році в рамках Року Казахстану в Україні була видана книга «Гомін степів», у якій твори українських письменників подані в перекладі на російську мову, а в 2008 році у рамках Року України в Казахстані був опублікований спеціальний випуск літературно-художнього журналу «Алем Адебієті» з казахським перекладом українських авторів.

Загалом, в рамках Року Казахстану в Україні відбулося близько 200 заходів, а в рамках Року України в Казахстані понад 120.

Джерело: Урядовий портал

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru mail.ru ya.ru rutvit.ru myspace.com technorati.com digg.com friendfeed.com pikabu.ru blogger.com liveinternet.ru livejournal.ru memori.ru google.com bobrdobr.ru mister-wong.ru yahoo.com yandex.ru del.icio.us
Оставьте комментарий!

Имя и сайт используются только при регистрации

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

(обязательно)